Choroby autoimmunologiczne uleczalne?

Znasz kogoś cierpiącego na chorobę Crohna, stwardnienie rozsiane, łuszczycę, toczeń, cukrzycę typu 1 lub Hashimoto? To kilka przykładowych schorzeń autoimmunologicznych, na które nie ma lekarstwa. Według medycyny klasycznej. A co na to reszta szaleńców?

Choroby autoimmunologiczne to dziś plaga rozlewająca się na wszystkie społeczeństwa z konsumpcyjnym nastawieniem. Dlaczego organizm SAM atakuje swoje zdrowe komórki? Przecież ciało w naturalny sposób dąży do tego, aby osiągnąć homeostazę, czyli zdrowy stan. Więc o co cho? Jak może NAGLE dojść do rozregulowania mechanizmów? Na czynniki wywołujące autoimmunologiczne choroby  nakłada się szereg przyczyn jak skażenie środowiska, zła dieta, toksyny, leki, bakterie i wirusy. Także stres.

Medycyna funkcjonalna, holistyczna czy jakbyśmy jej nie nazwali, w przeciwieństwie do konwencjonalnej, jest spersonalizowana, skupiona na jednostce, poszukująca odpowiedzi na dolegliwości w obrębie całego środowiska, w którym dany człowiek się porusza, stawiając na pierwszym miejscu stan zdrowia, ale uwzględniając kondycję emocjonalną, dietę, warunki, w których żyje. W skrócie całe spektrum czynników. Poza tym, jej praktycy uważają (i mają na tym polu sukcesy), że choroby autoimmunologiczne, dzięki spersonalizowanej metodologii można wyleczyć. Toteż dziś krótko o miejscach i kwestiach, na których skupiają się oni w pierwszej kolejności.

Przeciekające jelito

Pierwsze kroki skierowane są do jelit, miejsca, w którym rodzi się nasza odporność, albo odwrotnie -umiera. Bardzo często u pacjenta rozpoznaje się przeciekające jelito, przez które źle strawione resztki pożywienia przenikają do obiegu krwi. Przyczyn tego stanu doszukiwać powinno się w niezdrowej diecie, kuracjach antybiotykowych, przeroście Candidy. A więc po kolei. Jest duża szansa, że kumaty praktyk zaproponuje dietę witariańską, opartą w 80% na surowych warzywach i owocach lub bezglutenową dietę wegańską. Nastąpi odbudowa prawidłowej gospodarki bakteryjnej i balansowanie Candidy.

Poza tym niezbędne jest kompleksowe badanie krwi, pozwalające na ocenę układu krwionośnego, hormonalnego i narządów wewnętrznych. Także sprawdzenie niedoborów witamin, mikro i makroelementów i ich wyrównanie powinno być wzięte pod lupę.

Detoksykacja

Przyda się także detoksykacja, dopasowana do stanu pacjenta, a więc znów zindywidualizowana. Oczyszczanie z toksyn, złogów, kamieni i pasożytów. Może to być proces długotrwały, ale konieczny. Oczyszczanie powinno odbywać się nie tylko od wewnątrz, ale i od zewnątrz. Analiza chemii domowej, kosmetyków czy pasty do zębów musi być skoordynowana z całym procesem leczenia.

Zęby i metale ciężkie

Choroby autoimmunologiczne uleczalne

Każdy, zaatakowany przez chorobę autoimmunologiczną czy też nie, powinien też zajrzeć do swojej paszczy i przyjrzeć się plombom, bądź porozmawiać ze swoim dentystą na temat wypełnień. Poszukujemy rtęci. Ten metal ciężki to niestety składnik wypełnień, który systemem nerwowym rozprowadzany jest po całym ciele. Przyda się badanie moczu nakierowane na wykrycie metali ciężkich. Są też prowadzone badanie dotyczące związku chorób autoimmunologicznych ze szczepionkami, które zawierają rtęć i aluminium.

Ruszaj

Układ limfatyczny jest integralną częścią systemu immunologicznego. Aby poprawić krążenie limfy (którą w procesie detoksykacji też się oczyszcza) i jej działanie, potrzebny jest ruch. Spaceruj, biegaj, pływaj, tańcz, po prostu się rusz.

Źródła 123

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 399 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *