Pediatra dr Elisa Song mówi jak pokonać przeziębienie u dziecka

Szkoła, jesień, zwolnienia – jakiś wspólny mianownik? Oczywiście, to sezonowe przeziębienia, znane także jako grypy. Rodzice nerwowo przeszukujący internet w celu znalezienia cudownych remediów dla swych maluchów – jesteście w dobrym miejscu! Dziś przedstawię wizję leczenia infekcji według dr Elisy Song, która na swoich małych pacjentach praktykuje medycynę holistyczną. Holistyczną, czyli szukającą przyczyny choroby, aby uleczyć organizm, a nie jedynie przytłumić symptomy. Po antybiotyki i sterydy sięga w ostateczności, szukając lekarstw przede wszystkim w ziołach, olejkach eterycznych, homeopatii i diecie.

Kiedy podać środek przeciwgorączkowy?

Dr Song nie jest fanką ibuprofenu i paracetamolu. Jej zdaniem (nie jest w tym odosobniona), podwyższona temperatura to prawidłowa reakcja na infekcję. Organizm podnosi temperaturę po to, by zwalczyć wolne rodniki. Aby działo się to efektywnie powinniśmy dziecku zapewnić spokój, dużo czułości, bliskości i odpoczynku, nie karmić na siłę, podawać napoje. Jeśli dziecko nie pije, robi siusiu rzadziej niż co 6-8 godzin, aby się nie odwodniło, można podać coś na zbicie gorączki.

Dzięki temu dziecko odzyska energię i chętniej ugasi  pragnienie, które w końcu da o sobie znać. Drugim dopuszczalnym przez dr Song momentem podania środka przeciwgorączkowego jest problem z zaśnięciem, co przekłada się na ogromne zmęczenie dziecka (i rodziców).  Dr Song jeśli już, zaleca ibuprofen.

Podwyższona temperatura spowalnia nas i to całkowicie normalny objaw. Jeśli gorączka trwa 4-5 dni, nie ma dodatkowych niepokojących objawów – wszystko w porządku. Gdy wysoka temperatura przekracza ten czas powinniśmy pokazać dziecko lekarzowi. Z pewnością gorączkujące dziecko poniżej 6 miesiąca także warto zaprowadzić do pediatry.

Są dzieci, które podczas osiągnięcia temperatury ciała 39 stopni nadal bawią się, piją i jedzą. Są też takie, które z 38 stopniami robią się bardzo marudne, nie mają ochoty na nic i najchętniej przesiedziałaby cały dzień na rękach mamy. Dzieci reagują na gorączkę różnie i każdy rodzic powinien postępować według indywidualnych potrzeb, a nie odgórnych wytycznych. W opisanych przykładach zdecydowanie większej atencji wymaga przypadek drugi.

Holistyczny pediatra radzi jak pokonać przeziębienie

Przede wszystkim, aby nie dopuścić do przeziębienia czyścimy nosy sprejem z wodą morską po powrocie ze szkoły, z pracy, z przyjęć urodzinowych i innych zgromadzeń.

Ale jeśli nie uda się przechytrzyć wirusów jest kilka sposobów, aby dziecku ulżyć i… wyzdrowieć szybciej!

Wolne rodniki sprawiają, że czujemy się beznadziejnie w czasie choroby. Te wolne rodniki nie lubią antyoksydantów czyli owoców (zatem jedzcie owoce)! W czasie przeziębienia nawadniajmy dziecię naparem z rumianku, podawajmy lekkostrawne posiłki, np zupy.

Olejki eteryczne przydatne w czasie choroby:

  • miętowy – ochłodzi przy podwyższonej temperaturze,
  • cynamonowy – rozgrzeje, jeśli odczuwa się chłód i dreszcze,
  • tymiankowy – „odśluzowuje”, zatem sprawdzi się przy katarze i mokrym kaszlu.

Jak używać olejków? Do łyżki oleju bazowego (olej kokosowy, oliwa z oliwek) dodaj 2-3 krople olejku i wmasuj odrobinę w stopy i wewnętrzne strony dłoni. W przypadku małych dzieci musisz mieć pewność, że dziecko nie weźmie do buzi rączek lub stóp.

W przypadku gorączki dr Song zaleca podawanie środków homeopatycznych takich jak Belladonna i Stramonium.

Infekcja ucha, zapalenie ucha

Badania pokazują, że większość infekcji ucha ma naturę wirusową i dlatego podawanie antybiotyku jest w takich przypadkach szkodliwe. Z doświadczenia dr Song wynika, że nawet infekcji bakteryjnych można pozbyć się bez antybiotyku.

Jakie działa wyjmuje dr Song na tę popularną dolegliwość?

Jeśli dziecko zasygnalizuje ból, zanim udacie się do lekarza, można pomóc tym:

  • Olejek czosnkowy zakraplany do chorego ucha jest świetnym remedium. Taki olejek można zrobić samodzielnie w domu lub kupić gotowy.
  • Ferrum phosphoricum – lek homeopatyczny
  • Pulsatilla – także lek homeopatyczny

Tu znajdziesz inne sposoby na zapalenie ucha.

Nawracające infekcje ucha wymagają pogrzebania w… jelicie.

Ogólnie to jest taki fajny artykuł z prostymi trikami podkręcającymi odporność dzieci.

Zdrowia! Mam nadzieję, że ten wpis nie przyda Ci się!

Jak podoba Ci się takie holistyczne podejście w leczeniu przeziębień?

Źródło http://healthykidshappykids.com/

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 1 078 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.