Stary ale jary. Węgiel. Ale nie ten, którym palisz

Jeśli Twoja apteczka jest pozbawiona węgla, idę o zakład, że po przeczytaniu tego artykułu pociśniesz do apteki. Węgiel był jakiś czas temu w każdym domu. To były czasy, kiedy domowa apteczka była skromna. Nie było stoperanów, bo każdy wiedział jak w takim niedomaganiu zaaplikować  węgiel. Poza powszechnie znaną umiejętnością zatrzymywania rozwolnienia, węgiel ma inne fantastyczne zastosowania. Śmiem twierdzić, że część z nich jest zapomniana. Ale też nieznana. Jakie węgiel zastosowanie może mieć?

Węgiel nie jest produktem naturalnym, choć z produktu o postaci naturalnej pochodzi, bo zwykle do jego wytworzenia używa się węgla drzewnego. Nie jest to oczywiście ten sam węgiel, na którym piecze się karkówki. Dobrze, co zrobić, jak już zaopatrzysz się w węgiel?

Pryszcze won

Zatkane znieczyszczeniami i toksynami pory oczyścisz węglem dzięki jego właściwościom adsorpcji. Aby tego dokanać potrzebujesz 1 tabletki węgla i 2 łyżeczek żelu z aloesu (np. z liścia rośliny, która wdzięczy się na Twoim parapecie). Dobrze wymieszane składniki nakładamy na facjatę i pozwalamy na całkowite wyschnięcie maseczki. Następnie skłupujemy twarz ciepłą wodą. Zabieg można powtarzać co kilka dni. Uwaga. Węgiel brudzi. Ubrania. Uważaj.

Śnieżna biel kłów

Jeśli walczysz z płytką nazębną i plamami na zębach, węgiel będzie jak znalazł. Absorbuje on substancje, które przyczyniają się do odbarwiania. Poza tym poprawia ph w jamie ustnej. Pokruszoną tabletką myj zęby 1-2 razy w tygodniu i szykuj się na komplementy. O innych trikach na piękne i zdrowe zęby udaj się pod ten adres.

Ukąszenia owadzie

Na osie żądło i inne śliny i enzymy wielonogich stworzeń, w tym komarów, węgiel także przyjdzie z pomocą. Wiąże on toksyczne substancje (adsorbcja) i usuwa z organizmu. Na złagodzenie nieprzyjemnych skórnych anomalii po ukąszeniu, zmieszaj węgiel z olejem kokosowym i nanieś na ślad po ukąszeniu i owiń np. bandażem. Co kilka godzin dokładnie oczyszczaj miejsce i nanoś maść.

Wzdęcia i gazy

Jeśli Twoje trzewia zamieniły się własnie w gazoport w Świnoujściu, węgiel śpieszy z pomocą. Radzi sobie z wzdęciami, gazami, refluksem. Godzinę przed posiłkiem, który wywoła wymienione tu formy ekspresji, połknij 1 tabletkę węgla i popij pełną szklanką wody. Jeśli do nieprzyjemnych doznań już doszło weż 2-3 kapsułki węgla 3 razy dziennie. Pamiętaj, aby nie stosować go w ten sposób codziennie, a jedynie ratować się. Codziennie wzdęcia powinny zmobilizować Cię do przeczytania tego artykułu.

Strucia, zatrucia

Zatrucie jedzeniem, lekarstwem, substancjami chemicznymi to przypadłości, w których węgiel jest antidotum. Pozostaje on w trakcie jelitowym tak długo, aż toksyny zostaną usunięte z organizmu. Należy pamiętać o właściwych dawkach. Dorośli 25-100 g, dzieci 25-50 g. Dawka powinna być wyliczona wg wagi – 0.5-1 g przypada na 1 kg masy ciała. W przypadku odtruwania węglem (i w ogóle) konieczne jest spożycie wody w dużych ilościach. Podczas przyjmowania węgla należy dużo pić. Wody. 

Oczyszczanie przewodu pokarmowego

Węgiel oczyszcza z toksyn zalegających w przewodzie pokarmowym. A że przeczyszczenie traktu od czasu do czasu jest bardziej niż wskazane, można w tym celu posiłkować się węglem. Kuracja trwa 2 dni. I jest banalnie prosta. 90 minut przed każdym posiłkiem należy spożyć 10 g węgla. I popić zdrowo.

Żeby nie mieć kaca

węgiel zastosowanie

Upijanie się nie jest pochwalane, bo alkohol szkodzi. Ale jeśli ktoś koniecznie chce się upić, to węgiel zapobiega. Syndrom dnia następnego nie da o sobie znać. Węgiel nie wiąże alkoholu, ale obniża jego stężenie we krwi.

Wsparcie nerek

Aktywny węgiel potrafi chronić komórki nerek przed uszkodzeniem i wspierać ich prawidłowe funkcjonowanie. Wszystko to dzięki właściwości usuwania toksyn z organizmu.

Wskazówki

Jeśli przyjmujesz suple lub leki i chcesz włączyć węgiel z jakiejś przyczyny, dopilnuj, aby węgiel przyjmować samodzielnie. Odstęp powinien trwać kilka godzin. Węgiel może odwadniać. Dlatego nie tylko ważne jest polanie go sporą ilością wody do żołądka, ale nawadnianie w ciągu całego dnia.

 

Dodaj mój blog do obserwowanych na Bloglovin! Lub Feedly 

Źródła http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3521259

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3285126

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2430417/

https://www.sciencedaily.com/releases/2009/11/091101132547.htm

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 322 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *