Sposobów na oczyszczanie jelita grubego jest całe mnóstwa. Jedna z popularniejszych metod to lewatywa na bazie wody. Dodatkami mogą być napary z ziół, octu jabłkowego, sody oczyszczonej czy wody utlenionej. Woda nie jest w stanie przeniknąć między kosmki jelita i wypłukać zawartość, która się między nimi znajduje. Stąd dodatki. Nie wszyscy są jednak zwolennikami lewatyw. Olej rycynowy może zrealizować to zadanie także, bez pomocy irygatora, aplikując go doustnie.
Wędrując do pierwszej lepszej apteki bez problemu otrzymuje się ów specyfik, ale trzeba zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Jeśli produkt jest przeznaczony jako środek kosmetyczny do użytku zewnętrznego, do włosów, rzęs, nie będzie się nadawał do oczyszczania jelita grubego, bo najpewniej zawiera dodatkowe składniki, których jelito nie potrzebuje. Olej rycynowy jest tłoczony z rośliny, która jest trująca, lecz podczas procesu tłoczenia trucizna zostaje zneutralizowana i nie ma obaw zatrucia. A więc spokojnie.
Jak przygotować olej rycynowy
Mieszaninę powinno przyjąć się po 3-4 godzinach od ostatniego posiłku, czyli na pusty żołądek. Do następnego powinno minąć 8 godzin (nie jeść i nie pić). Czyli najlepiej miksturę zażyć na noc. Dobrze jest koktajl spożywać przez kilka dni pod rząd. 5 dni powinno być ok. Z racji tego, że nocno-poranna (tak, tak bóle brzucha mogą obudzić największych śpiochów z głębokiego snu) wizyta w toalecie może się przedłużyć i to znacznie, student może spóźnić się na zajęcia, a pracownik tłumaczyć szefowi, że eee… no właśnie. Jeśli szef nie jest wyrozumiały, sprawę załatwić można w weekend i czynność powtórzyć przez następnych 5 weekendów (z piątku na sobotę). Rosyjscy naturopaci mówią nawet o 20 seriach – pierwsze dwie przez tydzień, następne dwie co 10 dni, kolejne co 2 tygodnie.
Potrzebnych jest 1 ml olejku rycynowego na kilogram wagi oraz proporcjonalnie dwa razy więcej ml soku świeżo wyciśniętego z cytryny (lub grejpfrutów). Przy wadze 60 kg potrzebujemy 60 ml oleju i 120 ml soku*. Zabełtać, wymieszać i wypić duszkiem. Zagryźć koktajl połówką pomarańczy, jabłka lub mandarynką.
* Mądra głowa w komentarzu podpowiada, żeby nie przekraczać 60 ml przy wadze powyżej 60 kg.
Olej rycynowy wyciąga złogi nie tylko z jelita, oczyszcza także komórki, dlatego stolec może mieć bardzo odmienną formę i treść od tego, do którego jest się przyzwyczajonym, zwłaszcza jeśli do tej pory z oczyszczaniem jelita nie miało się do czynienia. No i może boleć brzuch i to dość mocno. Dlatego na pierwszy raz można spróbować z połową dawki i dopiero następnym razem użyć całej.
Olej rycynowy na przeziębienie
Przy pierwszych symptomach przeziębienia napój rycynowy także jest rekomendowany. A jeśli wszyscy wokół są chorzy poleca się go profilaktycznie. Za jednym zamachem czyści to jelito (warto to brać pod uwagę) oraz wzmacnia odporność.
Lista specyfików o udowodnionym działaniu przy przeziębieniu jest tutaj.
Jeśli w przewodzie pokarmowym są kamienie lub inne niedomaganie tkwi w ciele, tą metodę skonsultować trzeba z lekarzem.
Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia
Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.
A jak 95 kg to 95 ml?
Tak, ale koniecznie z podwójną ilością soku!
Oj nie wiem, nie wiem, poczytałem trochę:
http://f.kafeteria.pl/temat/f2/olej-rycynowy-p_5475241
Zaleca się raz na tydzień i max 60 ml, nawet jak powyżej 60kg.
Ciekawa rozmowa się toczy pod tym linkiem. Moje źródła mówiły o 1 ml/kg, ale ostrożność jest oczywiście zalecana. Zresztą na początek dla ostrożności spróbowałabym z połową dawki, żeby zobaczyć jaka będzie reakcja. DAj znać jak Ci poszło 🙂