Max Mara Co to za marka?

Max Mara Co to za marka?

Firma Max Mara została założona w 1951 roku we Włoszech przez Achille Maramotti. Jednak jego zażyłość z modą zaczęła się znacznie wcześniej, ponieważ jego prababka była właścicielką luksusowego domu mody. Maramotti przewidział, że szybko modne staną się gotowe ubrania, a szczególnie takie, których nie trzeba będzie co sezon wymieniać. Już po pierwszej kolekcji jego prognozy stały się słuszne. Marka Max Mara szybko stała się czołową włoską grupą, działającą w sektorze damskiej odzieży. Dziś proponuje 22 kolekcje wysokiej jakości ubrań utrzymywanych w niezwykłym, ponadczasowym stylu. Holding Max Mara stanowi obecnie wzór oraz punkt odniesienia dla wielu nie tylko włoskich, ale i międzynarodowych firm modowych. Wpis powstał we współpracy z mybaze serwis modowy myBaze.com

Charakterystyka marki – co i dla kogo tworzy

Marka Max Mara tworzy przede wszystkim odzież dla kobiet. Firma od początku istnienia przyciągała do siebie najznakomitszych projektantów, takich, jak Karl Lagerfeld, Jean – Charles de Castelbajac czy Narciso Rodriguez. Jednak nie każdy wie, że ich projekty były anonimowe, co pozwoliło marce zachować swój wizerunek. Wśród produktów prym wiedzie moda damska, ale w ofercie są różne linie produktowe, również sportowe.

Najpopularniejsze linie produktów Max Mara są to

  • Sportmax i Sportmax code,
  • Weekend Max Mara,
  • S Max Mara,
  • Max Mara Studio,
  • Max Mara Elegante,
  • Marina Rinaldi – linia dla kobiet puszystych.

Niektóre kolekcje wyróżniały się mocno od innych. W 1996 roku królowała świeżość i prostota, białe kolory, naturalne i szlachetne materiały i formalne kroje. Wtedy chętnie sięgały po odzież kobiety pracujące, bo stroje były idealne do biura. W 2006 roku z kolei pojawiła się kolekcja luźnych sukienek w naturalnych kolorach z dodatkiem żywych. Całość cechował sportowy luz. W 2010 zaś pojawiła się kolekcja z kaszmirem w roli głównej. Max Mara pokazała wtedy swoje podejście do luksusu, a zwłaszcza płaszczy i kostiumów. Jeden z płaszczy stał się tak kultowy, że został uznany za idealny na zimę. Obecnie Max Mara to marka dla kobiet z klasą. Wśród kolorów króluje beż, biel, barwy ziemi czy écru, a wśród projektów żakiety i sukienki koktajlowe.

Opinie o marce Max Mara

Max Mara ma stronę internetową dostępną także w Polsce, ale w języku angielskim, ale to nie problem ofertę marki znajdziesz na stronie partnera https://mybaze.com/pl/katalog/max-mara/ to oferta marki z wielu sklepów internetowych. Ma także konta w portalach społecznościowych. Na Facebooku ma ponad milion obserwatorów, a na instagramie prawie cztery. Ma także kanał na YouTube obserwowany przez ponad 30 tysięcy fanów. Natomiast ponad 200 tysięcy ludzi obserwuje Max Marę na LinkedIn. To pokazuje, jak popularna jest ta marka na całym świecie. Ma również pozytywne opinie, również w Polsce. Wprawdzie trzeba mieć pokaźny budżet, aby móc pozwolić sobie na wyjątkowe produkty Max Mary, bo kosztują niemało, ale nie brakuje osób, które na nie stać, są z nich zadowolone i nie żałują wydanych pieniędzy.

Kilka ciekawostek o marce Max Mara

Odzież Max Mara króluje na światowych wybiegach. Pokazy odbywają się nawet w ramach wydarzeń, takich jak New York Fashion Week czy Milan Fashion Week. Ponadto nazwa kolekcji dla puszystych, Marina Rinaldi, wzięła się od nazwiska babki założyciela marki. Salony marek działających w grupie Max Mara znajdują się na całym świecie, w najbardziej prestiżowych punktach miast. W Polsce butiki Max Mara znajdują się w Łodzi przy Piotrkowskiej, w Poznaniu w Starym Browarze, W Warszawie przy ul. Nowy Świat czy w Atrium Tower przy ul. Jana Pawła II. Nie ma więc wątpliwości, że warto zwrócić uwagę na markę Max Mara, jeśli lubi się zawsze dobrze wyglądać i ma na tyle gruby portfel. Więcej infomracji o marce Max Mara znajdziecie we wpisie partnera Max Mara luksusowa moda dostępna na szeroką skale

Dodaj mój blog do obserwowanych na Bloglovin! Lub Feedly 

(Visited 1 044 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *