7 sposobów na uniknięcie ataku astmy

Tak, to wpis dla astmatyków. Siedem sposobów Andrew Saul’a na uniknięcie ataku astmy, może bardzo uprościć życie nie tylko astmatyka, ale i jego otoczenia zmęczonego dźwiękami kaszlu. Zawsze sięgajmy po najprostsze i najbezpieczniejsze formy terapii zarazem, więc nie zdziw się, że podane tu opcje są dość…banalne.

1.Witamina C

Podniesienie poziomu witaminy C w organizmie łagodzi objawy astmy. A na łamach American Journal of Clinical Nutrition pojawiła się wprost informacja o tym, że:

„rzadsze spożywanie obfitujących w witaminę C pokarmów i zmniejszone stężenie witaminy C w osoczu krwi wiążą się z występowaniem astmy”

Dr Robert Cathcart (obok dr Freda Klennera jeden z największych propagatorów leczenia witaminą C) zaleca astmatykom przyjmowanie 15 000-50 000 miligramów witaminy C dziennie w ośmiu równych porcjach. Powołuje się na pozytywne reakcje swoich pacjentów traktowanych witaminową terpią, dzieci i dorosłych. Dzieci, które doświadczały ataków astmy po wysyłku fizycznym, po kuracji kwasem askorbinowym pozbywały się ich. Megadawki C można podawać małym dzieciom. Witamina C, przyjmowana regularnie, często i w wysokich dawkach ma działanie antyhistaminowe.

2. Rzuć palenie

astma czy jest uleczalna

Palenie przy astmatyku to przestępstwo. Palenie tytoniu i bierne wdychanie jego dymu niszczy witaminę C. Więc jeśli palisz i chorujesz na astmę, należy zrezygnować z tego nagannego zdrowotnie przyzwyczajenia (poprawność polityczna zachowana), jeśli nie palisz po prostu nie pozwalaj na palenie w Twoim towarzystwie.

3. Obniżaj poziom stresu

Stres hamuje zdolności regeneracyjne organizmu przy każdej chorobie. Taka oczywistość. O rozganianiu chmur złego nastroju między innymi pisałam już, może się zainspirujesz.

4. Prostuj grzbiet

Regularne ćwiczenia typu pilates, rozciąganie, coś co pozwoli utrzymać dobrą kondycję, w miarę możliwości.

5. Unikaj mięsa i nabiału

Najlepsze i najgorsze pokarmy dla astmatyków już opisywałam. Nie zaszkodzi przypomnieć.

6. Leki homeopatyczne

Warto przetestować. W pierwszej kolejności polecany jest tojad mocny. Chociaż przy dawkowaniu dużej ilości witaminy C może nie być potrzebny.

7. Warzywa bogate w karoten

Badania wykazały, że w diecie mężczyzn chorujących na ciężką astmę występują braki witaminy C oraz karotenu. Z kolei inne badania udowodniły, że dzieci spożywające niewiele witaminy C i karotenu są bardziej zagrożone astmą.

Źródło Wylecz się sam, A. Saul

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 329 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

2 Replies to “7 sposobów na uniknięcie ataku astmy”

    1. Może zacznij stopniowo? U nas pierwsze w odstawkę poszło mleko. Zamiast niego sięgamy po mleka roślinne. Problemu nie ma też z serami. Na kanapki można robić własne pasty, tak to bardziej pracochłonne. Odstaw nabiał na czas wielkiego postu (tuż tuż) i zobacz jak się będziesz czuła. Tak chyba najlepiej jest to zweryfikować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *