Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Sposób ubrania się na rozmowę kwalifikacyjną, to jedno z poważnych zagadnień, które trapi wiele osób. Dowiedz się, jak ubrać się na taką rozmowę, od której będzie zależeć, czy otrzymasz nową pracę?

Do napisania artykułu zainspirował mnie wpis na Mybaze, link do tego wpisu: Jak ubrać się, na rozmowę kwalifikacyjną

Rozmowa o pracę – dress code

Pierwszą i najważniejszą zasadą ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną jest to, aby strój był czysty. Wiele osób zapomina na przykład o wyczyszczeniu butów, które mogły się pobrudzić nawet w drodze. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i szkoda jest tracić szansę na pracę - już w pierwszej sekundzie rozmowy. Drugą, równie ważną zasadą, jest nieprzesadzanie z kolorami, ozdobami i wszystkim, co tworzy zbyt mocny wizerunek. Prostota i klasyczna elegancja, to jest to, co powinno przyświecać każdej stylizacji. W tej sytuacji zawsze lepiej ubrać się zbyt elegancko, niż zbyt na luzie.

Rozmowa kwalifikacyjną – strój męski

Podstawowy męski strój na takie okazje to oczywiście garnitur. Najlepiej sprawdzają się tutaj ciemne kolory, takie jak czerń, granat, szarość czy brąz. Koszula może być trochę jaśniejsza w podobnym kolorze. Pamiętaj, żeby krawat czy skarpetki, nie były zbyt kontrastowe. Uważaj też na wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak ostentacyjne łańcuchy czy zdobione zegarki. Bardzo ważne są także buty, które do garnituru również powinny być bardzo eleganckie. Oczywiście w przypadku aplikowania na stanowiska bardzo prestiżowe, trzeba kierować się podczas dobierani stroju maksymalną elegancją. Jeżeli są to stanowiska niższe, można przenieść styl kreacji ze stylu buisness do smart casual. Dobrze jest przed udaniem się na taką rozmowę, przyjrzeć się, jak ubrani są pracownicy danej firmy i dostosować się do tego, co zaobserwujesz.

Rozmowa kwalifikacyjna – strój damski

W przypadku kobiet udających się na rozmowę kwalifikacyjną, wybór kreacji jest znacznie większy niż u mężczyzn. Ważne jest zachowanie podstawowych zasad, do których można zaliczyć między innymi:

• spódnica nie krótsza niż do kolan; • szpilki, obcas nie wyższe niż 6,8 cm; • unikanie głębokich dekoltów; • stonowane kolory; • delikatne i subtelne dodatki; • rajstopy, jeżeli chcesz mieć odkryte nogi; • delikatny makijaż.

Typowym strojem dla businesswomen są kobiece garnitury lub garsonki. Niektórzy jednak uważają, że lepszym wyborem jest sukienka, czy też spódnica połączona z elegancką bluzką. Tak samo, jak w przypadku mężczyzn, dobrze jest przyjrzeć się, jak ubierają się kobiety w danej firmie. Tutaj panują duże różnice między firmami czy całymi branżami. Czasami jest to strój bardziej kobiecy, a czasami naśladujący męską elegancję. Dostosuj się do tego, ubierając się na rozmowę kwalifikacyjną.

Oczywiście wszystkie te zasady dotyczą typowych stanowisk. Jeżeli jesteś artystą i chcesz pokazać swoją kreatywność, to oczywiście możesz, przy ubieganiu się o artystyczną pracę, pokazać swoją indywidualność i kreatywność nietypowym strojem.

Dodaj mój blog do obserwowanych na Bloglovin! Lub

(Visited 1 044 times, 1 visits today)

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie zasady wy stosujecie, podzielcie się swoją opiną.

  1. Świetne porady! Jestem pewien, że ubrane zgodnie z nimi osoby będą miały pewność siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki za dzielenie się tak cennymi wskazówkami!

  2. Nie zdawałam sobie sprawy, że wybór koloru ubrania może mieć tak duże znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na pewno teraz będę bardziej uważna przy wyborze stroju na takie spotkania. Dzięki za te wskazówki!

  3. Nie tylko mężczyźni, ale także kobiety powinny zwrócić uwagę na to, co ubierają na rozmowę kwalifikacyjną. Twoje porady są bardzo pomocne i na pewno pomogą mi w wyborze odpowiedniego stroju na moją następną rozmowę kwalifikacyjną. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *