21 lipca 2016 Olcha Sosnowa 1Comment

Moim zdaniem, lepiej być świadomym następujących faktów:

  • naukowcy szacują, że w ciągu najbliższych dziesięciu, może kilkunastu lat, antybiotyki przestaną działać, gdyż bakterie, które nimi traktujemy, staną się lekoodporne,
  • powszechne, uznawane za nieszkodliwe, zakażenia bakteryjne takie jak e. coli, salmonella, infekcje nerek, znów stają się śmiertelne,
  • szpitale to bardzo niebezpieczne miejsca, w których dochodzi do zarażania infekcjami,
  • przeszczepy narządów staną się niemożliwe, gdyż otwieranie ciała będzie równoznaczne z przedostawaniem się niezliczonych i śmiertelnych bakterii.

Powszechnym faktem jest antybiotykoodporność gronkowca złocistego, zmory szpitali i domów opieki. 100% alkohol etylowy, bezpośrednie nasłonecznianie, bardzo wysokie temperatury nie robią na nim wrażenia. Gronkowiec może zaatakować dowolny narząd, często wywołuje infekcje skórne, gdyż to jest jedo naturalne środowisko wystepowania. Może wywołać sepsę, zapalenie płuc, ropnie w mózgu, wątrobie… Nieprzyjemnie. Form zakażenia też jest wiele… Od cesarskiego cięcia, przez kontakt bezpośrednio z chorym (droga kropelkowa) lub ze skażoną pościelą, ubraniami. Kiedy jego naturalna równowaga zostanie zachwiana, nie można go ignorować.

Skoro cudowne lekarstwa przestały współpracować z lekarzami, niezbędne okazuje się zwrócenie w stronę naturalnych środków. Jeśli wykryto w Waszych gardzielach tę superbakterię, nie pozwólcie sobie na żadne ekstrawaganckie (w domyśle klasyczne) leki proponowane przez lekarza. Zatem garść przepisów jak pozbyć się niechcianego lokatora.

Naturalne sposoby na gronkowca

Cebula

A dokładniej inhalacje ze startej cebuli. 1-2 spore cebule powinny być starte na papkę, inhalować należy się 2 razy dziennie przez tydzień.

Brzoza

Ogniska z mokrej kory i liści brzozy przynoszą piorunujące efekty. Nie chodzi o podziwianie tańczących płomieni i skwierczenia liści, a o wdychanie dymu, inhalacje.

Srebro koloidalne

Można je stosować wewnętrznie i zewnętrznie; działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybicznie. Jest wykorzystywany w leczeniu gronkowca, ponoć skutecznie.

Olejek z drzewa herbacianego

O jego cudownych właściwościach już pisałam. Olejek można wykorzystywać do inhalacji, można używać go miejscowo – pamiętać należy jednak o tym, że jest bardzo silny i może podrażnić.

Żywokost i łopian

Rozdrobnione liście łopianu i żywokostu miesza się w stosunku 1:1 i zalewa wrzątkiem na 15 minut. Taką nastojkę popija się 3 razy dziennie.

Naturalne sposoby na gronkowca

Czosnek

Wśród listy naturalnych antybiotyków nie może go zabraknąć. W zakażeniach gronkiem oczywiście warto go jeść na surowo, a w przypadku problemów skórnych pomóc mogą kompresy. Posiekany czosnek na 2 godziny zalać trzeba wodą. Gazę zamoczoną w takim roztworze przykładamy na zainfekowane miejsce.

Ocet jabłkowy

Na zmiany skórne stosuje się okłady z octu jabłkowego i kąpiele. Kompres z octu powinien być sporządzony w następującej proporcji 2 łyżki stołowe na szklankę, natomiast do wanny, do bardzo ciepłej wody wlewa się 50 ml octu. Roztworem octu można płukać także gardło.

Propolis

Naturalny propolis zalewa się wódką lub innym mocnym alkoholem i przechowuje w ciemnym szkle, w chłodnym, ciemnym miejscu. Nalewka może być stosowana zewnętrznie, miejscowo, można płukać nią gardło, a także pić. Propolis ma wielkie własciwości przeciwbakteryjne.

Ps.

W trakcie zwlaczania gronkowca poleca się spożywanie sporej ilości czarnej pożeczki oraz miodu z żurawiną. Mając w pamięci fakty wymienione we wstępie, nie dajcie się namówić na terapię antybiotykiem w przypadku gronkowca! Mam nadzieję, że są już lekarze proponujący skuteczne sposoby leczenia tej paskudy…

Źródła 12

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 586 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

One thought on “Jak się pozbyć gronkowca naturalnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *