1 sierpnia 2017 Olcha Sosnowa

Nie chcę mieć wielu rzeczy (choć mam), nie chcę śmiecić (choć śmiecę), nie chcę niszczyć środowiska (choć moje wybory to robią). Chcę życia bez śmieci, bez niszczenia przyrody i świata. Chcę zero waste. Żeby nic się nie marnowało. To więcej niż moda, choć z modą też ma dużo wspólnego. Sporządziłam to sprawozdanie tknięta rewelacyjną grafiką Ekologiki dostępną (więcej…)

18 lipca 2017 Olcha Sosnowa 2Comment

Od kilku lat, odkąd ograniczam chemię gospodarczą, przetestowałam (i nadal testuję) wiele olejków eterycznych. Nie wyobrażam już sobie bez nich swego domostwa. Służą mi świetnie w tak wielu sprawach, czynnościach i niedomaganiach. Poniżej opisuję 5 niezbędnych i podstawowych olejków dla mnie, co nie znaczy, że nie korzystam z innych. Wrzucam też linki, w których znajdziecie pomysły jak je wykorzystać. (więcej…)

29 marca 2017 Olcha Sosnowa 12Comment

Wiem, że farby do malowania jajek można kupić za grosze. Ale po co, skoro w domu już je masz? Całkowicie naturalne, nie zaszkodzą ani Tobie, ani środowisku. Twoje dziecko, nawet jeśli napije się kolorowego napitku (oczywiście w tajemnicy przed Tobą), jest całkowicie bezpieczne. Dlatego możesz sobie pucować okna, a malowanie jaj zostawić dzieciom. Te kolory są naprawdę efektowne! To co, w drogę? Naturalne farbki do jajek Źródło https://www.mommypotamus.com/ Zanim o farbkach, krótka instrukcja obsługi malowania: Przygotowany barwnik zagotuj. Napar gotuj na wolnym ogniu przez 15-60 minut, aż do uzyskania pożądanego koloru. Pamiętaj, że kolory na jajkach…