18 lipca 2016 Olcha Sosnowa 0Comment

Sporo szumu o witaminie C w Polsce, głównie chyba dzięki Ziębie, naczelnemu naturopacie Polski, który mocno potrząsnął umysłami wielu zamroczonych. A raczej otworzył ludzi na alternatywne opcje. M.in. na sławetną witaminę. Jej megadawki mogą zastąpić antybiotyki, leki antyhistaminowe, środki przeciwgorączkowe, środki zwalczające toksyny i leki antywirusowe. Zatem krótko o tym jak podawać C niemowlętom i dzieciom.

Witamina C jest obecna w mleku matki, jeśli jednak karmione piersią (lub już nie) dziecię zmoży choroba można mu pomóc podając ją doustnie. Ale profilaktycznie też, a nawet bardzo! Askorbinian sodu może być podawany niemowlętom ważącym 4,5 – 9 kg. Dzienna dawka to 500 – 1000 mg dzielona na kilka porcji, dosypywana do soku. Problemem jest oczywiście podanie soczku niemowlęciu popijającemu tylko i wyłącznie mleko matki. Tu sięgnęłabym rady lekarza naturopaty. Dla starszych dzieciów najlepszą opcją jest świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Bobasy, które nie spożywają (jeszcze) cytrusów mogą popijać sok z jabłek (oczywiście świeży).

Aby dobrać odpowiednią dawkę w przypadku starszych dzieci, ich wiek trzeba pomnożyć przez 1000 mg. W taki sposób pięciolatek otrzyma 5000 mg witaminy C dziennie, oczywiście nie jednorazowo. Można podawać ją także w formie tabletek przeznaczonych dla dzieci. Tabletkę można pokruszyć lub podać dziecku do pogryzienia.

Dr Fred D. Klenner, lekarz, opracował terapię podawania witaminy C podczas infekcji, o prostym wzorze – 350 mg witaminy na kg masy ciała dziennie. Niemowlę o wadze 3-4 kg powinno otrzymać 1200 mg witaminy C na dzień w 9 porcjach po 130-135 mg. Dziecko o wadze 6,5 kg otrzyma 2300 mg także w 9 porcjach po 250 mg. Dawki wydają się dość wysokie, jednak wg doktora są dozami umiarkowanymi. W przypadkach infekcji wirusowych stosował on dożylne dawki, nawet czterokrotnie większe. Przedawkowanie kończy się jedynie rozwolnieniem, które oznacza nasycenie organizmu witaminką.

Dr Lendon H. Smith, pediatra, który optował za naturalnymi sposobami leczenia, przede wszystkim dietą,  proponował podawanie 100 mg witaminy C dziennie niemowlętom już od dnia narodzin. W razie infekcji należy zalecał dozowanie co godzinę 500 – 1000 mg.

Proponowane przez lekarzy dawki, choć wydają się wysokie, dla niektórych dzieci mogą być nawet za niskie. Każdy ma inne zapotrzebowanie. Wynika to nie tylko z genetycznych uwarunkowań, ale też indywidualnej biochemii, a także diety i stresu.

Jeśli dziecko nie toleruje sodu, alternatywą jest askorbinian wapnia, którego dodatkową  zaletą jest to, że nie jest kwaśny.  Najlepszą opcją jest jednak podawanie witaminy C liposomalnej, której wchłanianie jest skuteczniejsze, przez co jest dość droga. Nie jest kwaśna i nie podrażnia jelit, tak jak askorbinian sodu.

Dr Klenner podawał witaminę C kobietom w ciąży i nie zaobserwował żadnych nieporządanych skutków ani w czasie ciąży, ani w czasie porodu (będąc w ciąży niemal codziennie przyjmowałam witaminę C, w każdym trymestrze zwiększając dawkę). Klenner zaobserwował, że witamina C przyczynia się do szybszego i łatwiejszego porodu bez komplikacji. Widząc, że dzieci matek, którym podawał witaminę C, rodziły się zdrowe, niejako kontynuował podawanie im 50 mg tuż po narodzinach. Karmiącym mamom zalecał przyjmowanie witaminy C.

Podobało się? Kciuk w górę i biegusiem na mój profil na FB! : )

Źródła Wylecz się sam, A.W. Saul, 1

Wyjaśnienie w celu uniknięcia nieporozumienia

Wszystkie informacje znajdujące się na tym blogu tworzone są na podstawie wysokojakościowych źródeł, mają wartość jedynie poznawczą. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie w życie którejkolwiek porady (cieszę się), robisz to na swoją odpowiedzialność (bo z natury tacy jesteśmy). Nie jestem lekarzem, dlatego wykorzystując informacje znalezione na olchasosnowa.pl, konsultuj się  z lekarzem lub farmaceutą. Ja mam jedynie inklinacje ku znachorsku, a ci jak wiadomo, pogrążeni zostali na kartach starożytnych ksiąg.

(Visited 675 times, 1 visits today)
Podobało się? Podziel się tym tekstem z innymi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *